SiTime SIT5157AI-FK033IH-155.520000
Part No.:
SIT5157AI-FK033IH-155.520000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5157AI-FK033IH-155.520000.pdf
Description:
MEMS OSC DCTXO 155.5200MHZ SMD
Series:
SiT5157, Elite Platform™
Type:
DCTCXO
Frequency:
155.52 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±196.5ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
62mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)