SiTime SIT5157AE-FA-28N0-122.880000
Part No.:
SIT5157AE-FA-28N0-122.880000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5157AE-FA-28N0-122.880000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 122.8800MHZ LVCMOS
Series:
SiT5157, Elite Platform™
Type:
TCXO
Frequency:
122.88 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)