SiTime SIT5156AI-FK-30VT-16.368000
Part No.:
SIT5156AI-FK-30VT-16.368000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AI-FK-30VT-16.368000.pdf
Description:
MEMS OSC VCTCXO 16.3680MHZ
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT5156, Elite Platform™
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCTCXO
Frequency:
16.368 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-CQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)