SiTime SIT5156AI-FK-25N0-16.367600
Part No.:
SIT5156AI-FK-25N0-16.367600
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AI-FK-25N0-16.367600.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 16.3676MHZ LVCMOS
Frequency:
16.3676 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)