SiTime SIT5156AICFK-30E0-20.000000
Part No.:
SIT5156AICFK-30E0-20.000000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AICFK-30E0-20.000000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 20.0000MHZ
Type:
TCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)