SiTime SIT5156AICFK-28VT-38.400000
Part No.:
SIT5156AICFK-28VT-38.400000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AICFK-28VT-38.400000.pdf
Description:
MEMS OSC VCTCXO 38.4000MHZ
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)