SiTime SIT5156AECFA-30E0-48.000000
Part No.:
SIT5156AECFA-30E0-48.000000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AECFA-30E0-48.000000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 48.0000MHZ
Frequency:
48 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)