SiTime SIT5156AECFA-28VT-16.367667
Part No.:
SIT5156AECFA-28VT-16.367667
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5156AECFA-28VT-16.367667.pdf
Description:
MEMS OSC VCTCXO 16.367667MHZ
Series:
SiT5156, Elite Platform™
Type:
VCTCXO
Frequency:
16.367667 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
57mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)