SiTime SIT5155AI-FKG33IR-10.000000
Part No.:
SIT5155AI-FKG33IR-10.000000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5155AI-FKG33IR-10.000000.pdf
Description:
MEMS OSC DCTCXO 10.0000MHZ
Series:
SiT5155, Elite Platform™
Type:
DCTCXO
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
±6.5ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
53mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.042" (1.06mm)