SiTime SIT5155AI-FK-33VT-20.000000
Part No.:
SIT5155AI-FK-33VT-20.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5155AI-FK-33VT-20.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCTCXO 20.0000MHZ
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT5155, Elite Platform™
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCTCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-CQFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order SIT5155AI-FK-33VT-20.000000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SIT5155AI-FK-33VT-20.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT5155AI-FK-33VT-20.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Package/Case - 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator - MEMS MEMS MEMS MEMS
Type - DCTCXO DCTCXO DCTCXO DCTCXO
Frequency - 40 MHz 20 MHz 20 MHz 20 MHz
Function - - Enable/Disable - -
Output - Clipped Sine Wave LVCMOS LVCMOS LVCMOS
Voltage - Supply - 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Frequency Stability - ±500ppb ±500ppb ±500ppb ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) - ±2.75ppm ±2.75ppm ±200ppm ±50ppm
Operating Temperature - -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) - 53mA 53mA 53mA 53mA
Ratings - - - - -
Mounting Type - Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension - 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) - 0.042" (1.06mm) 0.042" (1.06mm) 0.042" (1.06mm) 0.042" (1.06mm)