SiTime SIT5155AI-FK-33VT-16.368000
Part No.:
SIT5155AI-FK-33VT-16.368000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5155AI-FK-33VT-16.368000.pdf
Description:
MEMS OSC VCTCXO 16.3680MHZ
Type:
VCTCXO
Frequency:
16.368 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Absolute Pull Range (APR):
±6.25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)