SiTime SIT5155AI-FK-28E0-16.369000
Part No.:
SIT5155AI-FK-28E0-16.369000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5155AI-FK-28E0-16.369000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 16.3690MHZ LVCMOS
Type:
TCXO
Frequency:
16.369 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.8V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)