SiTime SIT5155AICFK-25N0-40.000000
Part No.:
SIT5155AICFK-25N0-40.000000
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT5155AICFK-25N0-40.000000.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 40.0000MHZ
Type:
TCXO
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)