Recom Power REC7.5-483.3SRW/H2/A/M/SMD
Part No.:
REC7.5-483.3SRW/H2/A/M/SMD
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC7.5-483.3SRW/H2/A/M/SMD.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Series:
ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package/Case:
24-SMD Module, 18 Leads
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.8A
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
78%