Recom Power REC7.5-4809DRW/H1/A/M/SMD-R
Part No.:
REC7.5-4809DRW/H1/A/M/SMD-R
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC7.5-4809DRW/H1/A/M/SMD-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 8W
Series:
ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package/Case:
24-SMD Module, 18 Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
9V
Voltage - Output 2:
-9V
Current - Output (Max):
417mA, 417mA
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
84%