CUI Inc. PYSE1-S15-S15-D
Part No.:
PYSE1-S15-S15-D
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
8-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PYSE1-S15-S15-D.pdf
Description:
DC-DC 1.5KV ISOLATED, 1 W, 13.5~
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PYSE1-D (1W)
Package/Case:
8-DIP Module, 4 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%