CUI Inc. PQS075-S24-S15-S
Part No.:
PQS075-S24-S15-S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PQS075-S24-S15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 0.75 W, 22.8~25.
Series:
PQS075-S (0.75W)
Voltage - Input (Min):
22.8V
Voltage - Input (Max):
25.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
50mA
Power (Watts):
750 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
74%