CUI Inc. PQS075-S12-S5-S
Part No.:
PQS075-S12-S5-S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PQS075-S12-S5-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 0.75 W, 11.4~12.
Series:
PQS075-S (0.75W)
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
150mA
Power (Watts):
750 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
72%