CUI Inc. PQAE50-D48-S15-DH
Part No.:
PQAE50-D48-S15-DH
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PQAE50-D48-S15-DH.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 50 W, 36~75 VDC
Series:
PQAE50 (50W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
3.333A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
92%