CUI Inc. PQAE50-D24-S5-DH
Part No.:
PQAE50-D24-S5-DH
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PQAE50-D24-S5-DH.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED, 50 W, 18~36 VDC
Series:
PQAE50 (50W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
10A
Power (Watts):
50 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
91%