CUI Inc. PEME1-S12-S15-S
Part No.:
PEME1-S12-S15-S
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PEME1-S12-S15-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 10.8~13
Series:
PEME1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%