Pasternack PE3M0025-48
Part No.:
PE3M0025-48
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3M0025-48.pdf
Description:
MIL-DTL-17 SMA Male Right Angle
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz
Color:
Copper
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C