Pasternack PE3C6671-48
Part No.:
PE3C6671-48
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C6671-48.pdf
Description:
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
Style:
2.4mm to 2.4mm
1st Connector:
2.4mm Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
2.4mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz