Pasternack PE3C3699LF-48
Part No.:
PE3C3699LF-48
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C3699LF-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:479
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz