Pasternack PE3C3425-36
Part No.:
PE3C3425-36
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C3425-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMC
Style:
BNC to SMC
1st Connector:
BNC Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz