Pasternack PE3C3332LF-48
Part No.:
PE3C3332LF-48
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C3332LF-48.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO BNC
Shipping
Inventory:476
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
RP-SMA to BNC
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz