Pasternack PE3587-72
Part No.:
PE3587-72
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3587-72.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO SMB
Style:
SMB to SMB
1st Connector:
SMB Plug
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz