Pasternack PE3154LF-36
Part No.:
PE3154LF-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3154LF-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-58C
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms