CUI Inc. PDSE1-S24-S24-M
Part No.:
PDSE1-S24-S24-M
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDSE1-S24-S24-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 21.6~
Series:
PDSE1-M (1W)
Package/Case:
8-SMD Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
85%