CUI Inc. PDSE1-S12-S15-M
Part No.:
PDSE1-S12-S15-M
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDSE1-S12-S15-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 10.8~
Series:
PDSE1-M (1W)
Package/Case:
8-SMD Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1.005 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%