CUI Inc. PDME1-S12-D24-S
Part No.:
PDME1-S12-D24-S
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PDME1-S12-D24-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 10.8~
Series:
PDME1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
-24V
Current - Output (Max):
21mA, 21mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
80%