TT Electronics/BI P160KNPD-4ED30A20K
Part No.:
P160KNPD-4ED30A20K
Mounting Type:
1. How to order P160KNPD-4ED30A20K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the P160KNPD-4ED30A20K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P160KNPD-4ED30A20K?
Resistance (Ohms) 2k 10k 5k 20k 1k
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.2W, 1/5W
Actuator Length 0.984" (25.00mm) 0.787" (20.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.984" (25.00mm) 0.669" (17.00mm)
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm)