TT Electronics/BI P160KN2-3ED20C1MEG
Part No.:
P160KN2-3ED20C1MEG
Mounting Type:
1. How to order P160KN2-3ED20C1MEG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the P160KN2-3ED20C1MEG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P160KN2-3ED20C1MEG?
Resistance (Ohms) 100k 10k 50k 10k 1M
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Actuator Length 0.591" (15.00mm) 0.787" (20.00mm) 0.591" (15.00mm) 0.984" (25.00mm) 0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm) 0.236" (6.00mm)