Vox Power Ltd. NEVO+600SL-2422-DK000
Part No.:
NEVO+600SL-2422-DK000
Manufacturer:
Vox Power Ltd.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.NEVO+600SL-2422-DK000.pdf
Description:
AC/DC CNVRTR 12V 48V 2X12V 600W
Manufacturer:
Vox Power Ltd.
Series:
NEVO+600SL
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
4
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
48V
Voltage - Output 3:
12V
Voltage - Output 4:
12V
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
15 A
Current - Output 2:
3.75 A
Current - Output 3:
15 A
Current - Output 4:
15 A
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
600W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.06" L x 3.06" W x 1.61" H (77.7mm x 77.7mm x 41.0mm)