SCHURTER Inc. MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S
Part No.:
MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S.pdf
Description:
MSM 19, METAL SWITCH, 100 MA SWI
Manufacturer:
SCHURTER Inc.
Series:
MSM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount, Front
Type:
Anti-Vandal, Illuminated
Circuit:
SPDT
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
100mA (DC)
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
30 V
Actuator Type:
Round, Button, Flush
Actuator Marking:
No Marking
Color - Actuator/Cap:
Silver
Illumination Type, Color:
LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal):
24 VDC
Termination Style:
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection:
IP40
Features:
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 19.10mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
1. How to order MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSM19-NX00A10-SNCSNCNF-RI0BL024-Q0000-S?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SCHURTER Inc. SCHURTER Inc. SCHURTER Inc. SCHURTER Inc. SCHURTER Inc.
Series MSM CS MSM MSM DP MSM DP MSM
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Circuit SPDT SPDT DPDT DPDT SPDT
Switch Function On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom On-Mom
Current Rating (Amps) 10A (AC) 100mA (DC) 5A (AC) 5A (AC) 5A (AC)
Voltage Rating - AC 250 V - 125 V 125 V 125 V
Voltage Rating - DC - 30 V - - -
Actuator Marking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
Color - Actuator/Cap Clear (White Filter/Diffuser) Silver Silver Silver Silver
Illumination Type, Color LED, Blue/Green/Red LED, Green LED, Blue LED, Red LED, Red
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC 24 VDC 24 VDC 24 VDC 24 VDC
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection IP40 IP40 IP40 IP40 IP40
Features Ceramic Actuator - - - -
Panel Cutout Dimensions Circular - 19.10mm Dia Circular - 19.10mm Dia Circular - 19.10mm Dia Circular - 19.10mm Dia Circular - 19.10mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C