Carling Technologies MS1-B-10-610-2-1FA-A-0AA
Part No.:
MS1-B-10-610-2-1FA-A-0AA
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
M
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
65 V