Eaton - Electronics Division MCL1608V2-1R5-R
Part No.:
MCL1608V2-1R5-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCL1608V2-1R5-R.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 500MA 100MOHM SM
Series:
MCL1608V2
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)