Eaton - Electronics Division MCL1608V1-R33-R
Part No.:
MCL1608V1-R33-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MCL1608V1-R33-R.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 100MA 300MOHM SM
Series:
MCL1608V1
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
125MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)