ams-OSRAM USA INC. LW M67D-P2R2-FK0PN0-S6Z6-1.5-S
Part No.:
LW M67D-P2R2-FK0PN0-S6Z6-1.5-S
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LW M67D-P2R2-FK0PN0-S6Z6-1.5-S.pdf
Description:
LED WHITE DIFFUSED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Mini TOPLED®
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
118mcd
Lens Style:
Rectangle with Flat Top
Lens Size:
1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.7V
Current - Test:
1.5mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
2.00mm L x 1.40mm W