McGill Microwave Systems LMR-400-75-NM-NM(QTY:40m)
Part No.:
LMR-400-75-NM-NM(QTY:40m)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMR-400-75-NM-NM(QTY:40m).pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Series:
LMR®-400
Packaging:
Tape & Box (TB)
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
1574.8" (40.0m) 131.2'
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
75 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C