McGill Microwave Systems LMR-195-4.3/10M-NF(QTY:10Ft)
Part No.:
LMR-195-4.3/10M-NF(QTY:10Ft)
Manufacturer:
McGill Microwave Systems
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMR-195-4.3/10M-NF(QTY:10Ft).pdf
Description:
LMR195 Assy 4.3/10M-N FEMALE 10F
Manufacturer:
McGill Microwave Systems
Series:
LMR®
Packaging:
Spool
Product Status:
Active
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
120.0" (3.0m) 10.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C