Venkel LMCI1608-R22JT
Part No.:
LMCI1608-R22JT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI1608-R22JT.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 200MA 2.4OHM SMD
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
2.4Ohm
Q @ Freq:
8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)