Venkel LMCI1608-82NKT
Part No.:
LMCI1608-82NKT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI1608-82NKT.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 300MA 1 OHM SMD
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
800MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)