Venkel LMCI1005-3N9ST
Part No.:
LMCI1005-3N9ST
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI1005-3N9ST.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 300MA 200MOHM SM
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)