Venkel LMCI1005-22NJT
Part No.:
LMCI1005-22NJT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI1005-22NJT.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 300MA 600MOHM SMD
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm
Q @ Freq:
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)