Venkel LMCI0201-3N9ST
Part No.:
LMCI0201-3N9ST
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI0201-3N9ST.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 230MA 420MOHM SM
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
230 mA
DC Resistance (DCR):
420mOhm
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)