Venkel LMCI0201-27NJT
Part No.:
LMCI0201-27NJT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI0201-27NJT.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 120MA 1.6 OHM SMD
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)