Venkel LMCI0201-22NKT
Part No.:
LMCI0201-22NKT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI0201-22NKT.pdf
Description:
FIXED IND 22NH 130MA 1.2 OHM SMD
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
130 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)