Venkel LMCI0201-1N5ST
Part No.:
LMCI0201-1N5ST
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI0201-1N5ST.pdf
Description:
FIXED IND 1.5NH 420MA 120MOHM SM
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.3nH
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)