Venkel LMCI0201-15NJT
Part No.:
LMCI0201-15NJT
Manufacturer:
Venkel
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.LMCI0201-15NJT.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 160MA 850MOHM SMD
Manufacturer:
Venkel
Series:
LMCI
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
160 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
850mOhm
Q @ Freq:
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)